KONST / Litografier / Mapp 11176066
nr 1117 6066
Lars Norrman
(1915-1979), Sverige
Mapp, litografier, 7 st, Lars Norrman (1915-1979), Grönland, 200-upplaga, bladets mått: 65x51 cm. Proveniens Kapten Bengtsson - Galleri Bengtsson, Stockholm
Lars Norrman, född 1915 i Helsingborg, död 1979, svensk målare och tecknare.
Utrop:
800 kr
Såld:
350 kr
måndag 3 juli 2017
kl 19:09:04
30/6 23:50:01
300 kr
2/7 09:25:32
3 jul
Lars Norrman
Läs mer om Lars Norrman
Lars Norrman
Läs mer om Lars Norrman